Aikido
Grup Gerard Blaize


Dojos  Cursos   Professors   Noticies   Documentació   Enllaços   Comunitat virtual   Contacte

Dojos de França on és segueix l'ensenyament den Gerard Blaize
Alsàcia






Alvèrnia

Dojo Ceyratois 63000 Clermond Ferrand Jacques Richard 3r Dan

Cercle Aikido de Moulins 03000 Moulins Eric Prat 3r Dan






Aquitània






Borgonya






Bretanya

Lannion ASPTT 22300 Lannion Jean-Pierre Faure
3r Dan

Maison Pour Tous 29500 Ergué-Gabéric Jean-Pierre Rossaut 3r Dan 

Aikid'Ys 29100 Douranenez Christian Malhomme 2n Dan 


29550 Ploeven
Christian Malhomme 2n Dan

AADG 29780 Plouhinec Thierry Davodeau
2n Dan

Iwato Biraki   & Iwato Biraki
35
Rennes Eric Derobe 4rt Dan

Pontivy Aikido Club 56
Pontivy Philippe Boivin
4rt Dan






Centre






Còrsega






Franc Comtat

Besançon Aikido Club 25000 Besançon Maurice David
3r Dan

MJC Petite Hollande 25200 Montbélliard Maurice Poete


Dole Aikido Club 39100 Dole Alain Maupoil 5è Dan

A.S.A.Q.G.
25600 Sochaux Henri Carillon 5è Dan

Aikido 70 70100 Gray François Bion
4rt Dan






Illa de França

Lafayette
75010
Paris
Gerard Blaize
7è Dan

Gymnase de la cour des Lions
75011
Paris
Gerard Blaize 7è Dan

Gymnase Georges Rigal
75011
Paris
Gerard Blaize 7è Dan

RATP - USMT
75012
Paris
Pascal Boullard
3r Dan

C.O.EGF
91270
Vignneux Sur Seine
Alexis Coqueran
2, Dan

Aïkido Union Sportive de Bures Sur Yvette 91940
Gometz Le Chatel
Daniel Champiemont
5è Dan

Ecole de L'Únite
93410
Vaujurs
Jean-Claude Dupuis
3r Dan






Llemosí






Llenguadoc-Rosselló

Bushido Shobu Aïki
34760
Montbazin
Jean Paul Budsik
2n Dan

ACAT - Palau del Vidre 66690
Sorede
Patrick Horel 3r Dan

ACAT- Salle du Marasquer
Argeles Sur Mer
Patrick Horel 3r Dan

ACAT - Dojo Gaston Pams
Argeles Sur Mer Patrick Horel 3r Dan






Lorena

MJC Lillebonne
54000
Nancy
Olivier Thomas
Melody Steffen

2n Dan
2n Dan

Association PRATT
54000

Nancy
Laxou
Saulsures Les Nancy
Mari-Luce Tonnot
3r Dan

Loisirs et Rencontres Aikido
54180
Heillcourt
François Rosin
4rt Dan

Arts Martiaux du Toulois
54200
Toul Philippe Gérard
4rt Dan

Ecole d'Aïkido de Bar le Duc
55000
Bar le Duc
Dominique Bernard
3r Dan






Migdia - Pirineus

Association Lou Kokoro
12200
Villefranche de Rouerge
Jean Claude Auriac
3r Dan

Association Nuage Pluie
12240
Rieupeyreux
Dominique Clergue
3r Dan

S-A-O- Arts Martiaux
31200
Tolosa de Llenguadoc Patrick Garcia
2n Dan

Le Dojo d'Aïkido 31500
Tolosa de Llenguadoc
Bernard Bleyer 6è Dan

Le Dojo 31500
Tolosa de Llenguadoc
Joel Chemin 5è Dan

Association Garonne d'Aikido Traditionnel
31780
Castelginest
Jean-Pierre Hallman
4rt Dan

Aikido Club Gaillacois
81000
81600
Albi
Gaillac
Aleth Cluzeaud
3r Dan

Lezards Martiaux
81000
Albi Guy Cluzeaud
3r Dan

Adatedo - Budokan 81000
Albi
Joel Chemin 5è Dan

Dojo Castrais
81100
Castres
Dominique Bonnet
2n Dan

A.I.P.A.M.
81120
Castres Jean B. de San Nicolas
1r Dan

Association Sport Club Graulhet
81300
Graulhet
Patrick Massol
2n Dan






Nord-Pas-de-Calais

Association Aïkido Club
59
Lille
Bruno Traversi
3r Dan

Association Aïkido Club 59491
Villeneuve d'Asc
Bruno Traversi 3r Dan

Association Aïkido Club 62000
Arras
Bruno Traversi 3r Dan

Association Aïkido Club 62300
Lens
Bruno Traversi 3r Dan

Association Aïkido Club 62320
Rouvroy
Bruno Traversi 3r Dan






Baixa Normandia

Aïkido Suisse Normande 14220
Thury Arcourt
Samuel Trotte
2n Dan

S.A.E.L. de Brehal 50590 Hauteville Sur Mer Christophe Couton
Alta Normandia






País del Loira

Yama Biko No Michi 44000
Nantes
Didier Lejard
4rt Dan

Mouilleron Aikido
85000
Mouilleron le Captif
David Richard
2n Dan

Aikido Noirmoutier
85330
Noirmoutier
Thierry Chesnel
4r Dan

ASCB
85230
Beauvoir Sur Mer
Mme Audusseau







Picardia

Association A.E.E.D.A.
60300
Senlis
Jean-François Depoisson
4rt Dan






Poitou Charentes

C.S.A.D.
17000
La Rochelle
Christian Nemorin
1r Dan

Association L'Ammonite
79000
Niort
Annie Morel
4rt Dan






Provença-Alps-Costa Blava

Shinfukan 13003
Marsella
Corinne Marie dit Moisson
Daniel Chabaud

4rt Dan
4rt Dan

USTM CE RTM Dojo de ST GENIEZ 13008
Marsella
Martin Jerez
3r Dan

Sansakura
13100
Aix en Provence
Daniel Chabaud
Patricia Favro

4rt Dan
2n Dan
Roine-Alps

Voiron Aïkido 38500
Voiron
Dominique Bouchez
Dominique Mongarde

4rt Dan
4rt Dan

Association Corenc Anim
38700
Corenc
Philippe d'Affroux
4rt Dan












Xampanya-Ardenes